המשחקים האירופיים

אתם כבר יודעים שאולימפיאדות הן האהבה הגדולה שלי. מי שעקב אחריי בתקופת האולימפיאדה יודע שבמשך חודש אני מרותקת למסך. צופה בהשתאות בספורטאים שעל המסך (בינתיים על המסך. בריו 2016, אני רוצה להיות שם ממש).

והנה עכשיו – הועד האולימפי האירופאי הכריז על "המשחקים האירופיים"!

המשחקים האירופיים הם למעשה תחרות "מגה אירוע" ספורט. יכללו בה ספורטאים אירופאיים, בעיקר צעירים וכאלו בתחילת דרכם.

היתרון שבמשחקים מהסוג הזה הוא שהם מאפשרים לאותם ספורטאים לחוות אירוע בסדר גודל כזה ולהתכונן כך מנטלית למשחקים האולימפיים. כיום למעשה כל ספורטאי שעובר לשלב הבינלאומי מתנסה באליפויות אירופה ואליפויות עולם, אבל זה תמיד בתחום המקצוע שלו.

אין אירועים שמשלבים ענפי ספורט רבים, ממש בדומה למתכונת של האולימפיאדה והאווירה וההתרגשות בהם היא אחרת, וזו ללא ספק יוזמה ברוכה שתעזור "להחליק" אל המעמד האולימפי.

בשלב הראשון יתקיימו המשחקים האירופיים הראשונים בין ה-12-28.6.2015 בבאקו וייקחו בהם חלק 49 מדינות, 18 ענפי ספורט, 28 מקצועות, 5,440 ספורטאים, שזה ללא ספק אירוע גדול ומכובד.

בין המקצועות יהיו אופניים, אגרוף, בדמינטון, ג'ודו, היאבקות, התעמלות, טאקוונדו, טניס שולחן, טריאתלון, כדורסל, כדורעף, כדורגל חופים, סיוף, קיאקים, קליעה, קראטה, קשתות ושחייה. חלק מהמקצועות, כמו הקראטה והכדורגל חופים, אינם מקצועות אולימפיים ונכנסו כדי לפתח אותם ולהנגיש אותם לציבור. כמו כן, בכל תחרות תוכל המדינה המארחת לבחור ענף ספורט "ביתי" הפופולרי אצלה.

אין ספק שזו יוזמה ברוכה. אני אוהבת לראות את הדרך שבה מפתחים ספורטאים וסוף סוף גם לספורטאים ישראלים תהיה הזדמנות להתקדם, להתפתח ולשגשג מספורט.

בהצלחה!

Scroll to Top