דף הבית » כל הכתבות » תרבות » קולנוע » "פיטר ראביט" – הארנב השובב מגיע למסך הגדול

"פיטר ראביט" – הארנב השובב מגיע למסך הגדול

סרט הילדים החדש "פיטר ראביט" (שמבוסס על סדרת הספרים) הוא קודם כל סרט קורע מצחוק (גם מבוגרים צחקו בקול). חוץ מזה הוא גם חכם, רגיש, מתוק ביותר ועושה כיף על הלב.

גיבור הסרט הוא, כמו שאתם מבינים, פיטר. ארנב חמוד וחכם שמתגורר בכפר קטן ליד לונדון, עם שלישיית אחיותיו ובן דודו. בשדה שבו הם גרים מתגורר גם מר מקגרגור – אדם מבוגר שנוהג לטפח מאוד את גינת הירק שלו, מה שמהווה גן עדן לארנבים ולבעלי החיים בכלל). אבל… מר מקגרגור לא בדיוק חובב בעלי חיים, עושה הכל כדי למנוע מהם להיכנס לגינה שלו ואף אוהב במיוחד פשטידות ארנבים (ואתם בטח מנחשים מה זה אומר).

פיטר לא מוכן להיכנע למרותו של מקגרגור והאופי ההרפתקני והנועז שלו (בשילוב עם הצורך בנקמה על מותו המר של אביו בדיוק באותה הדרך), גורמת לו להסתכן לא פעם ואיכשהו (לא מעט בזכות השכנה המתוקה שגרה ממול) – להיחלץ תמיד בעוז.

הכל משתנה כשמר מקגרגור הקשיש מת מהתקף לב – בדיוק כשרדף אחרי פיטר (מה שהפך את פיטר לגיבור). בתחילה בעלי החיים בטוחים שהם ניצחו והגיעו לגן העדן עלי אדמות, אבל הכל משתנה כשאת האחוזה יורש האחיין העירוני הצעיר והקפדן של מר מקגרגור, שמגיע בתחילה רק כדי למכור את האחוזה במטרה להשתמש בכסף כדי לפתוח סניף של חנות צעצועים גדולה בלונדון.

עם הגעתו של האחיין הצעיר מתחיל למעשה רצף של אירועים שמוכיחים את נכונותו של המשפט הכי יפה בסרט שאומר פיטר: "הזאב חכם, אבל מי שיודע את זה – חכם ממנו".

מר מקגרגור הצעיר עושה הכל כדי לסלק את הארנבים ולא בוחל בשום אמצעי. במקביל נוצר קשר רומנטי בינו לבין השכנה שלא רואה את כוונותיו הנסתרות – מה שגורם לארנבים המתוקים להרגיש נטושים ולהבין שעליהם לפעול גם כדי להציל את חייהם וגם כדי לא לאבד אותה.

הקרב הסמוי בינם לבינו קורע מצחוק וכולל אינסוף "טריקים מלחמתיים" של שני הצדדים שעוטים פרצוף תמים ואחר לחלוטין אל מול השכנה המתוקה, שאינה מבחינה בדבר. אבל אז שני היריבים חוצים את הגבול וגורמים למשבר גדול שמחזיר את מר מקגרגור הצעיר לעיר, מעציבים את השכנה וגורמים גם לה לעזוב את הכפר. פיטר וחבורתו מבינים אז שהלב הוא שריר שגדל בלי סוף ויש מספיק אהבה לכולם ובמבצע נועז, הם מחליטים להחזיר את המצב לקדמותו.

הסרט מהנה, מצחיק ומשובב. עושה חשק לגור בכפר ולגדל ארנבים ומלמד משהו על חוכמתם הרבה של בעלי החיים והקשר האמביוולנטי בינם לבין בני האדם.

מקסים ומומלץ!

Scroll to Top