דף הבית » כל הכתבות » תרבות » ספרים » Reading time: שלושה ספרים עם תובנות

Reading time: שלושה ספרים עם תובנות

המלחמה, סופי השבוע הקרים והעובדה שבכל יום ראשון אני מחכה שעה וחצי מחוץ לחוג האמנות של עומר, השאירה לי די הרבה זמן פנוי. ומה יותר כיף ואיכותי לעשות בזמן פנוי מאשר לקרוא? הפעם, אולי בגלל כל מה שקרה בחודש האחרון נמשכתי דווקא לספרים עם תובנות. כאלו שמלמדים על העולם, אבל גם על עצמך…

"אימון פיוז'ן" מאת ד"ר ענת רוזן ליב (הוצאת 'אופיר ביכורים')

זה לא ספר קריאה, אלא סוג של ספר לימוד. זהו למעשה ספר קואצ'ינג המשלב תורת אימון קלאסית ופרקטית (כמו שאני אוהבת) עם עקרונות בודהיסטים. השילוב הזה שבין מזרח למערב, בין התורות העתיקות שטענו, האמינו ועדיין כי הכל טמון בנפש, לבין העכשוויות, החומריות ומדיניות הדחף של ימינו תמיד מעניינות אותי.

לא אומר לכם שעכשיו אני מאומנת, אבל הספר בהחלט כתוב בצורה מעניינית וללא ספק מעניק נקודות למחשבה. ובגלל שאני מאמינה ששינויים גדולים הם בעצם אוסף של המון שינויים קטנים, אני בהחלט ממליצה לכם על הספר הזה.

"ים שחור אופק לבן" מאת ד"ר ישראל לשם (הוצאת 'אופיר ביכורים')

זהו יותר ספר תובנות היסטוריות, העוסק בשאלת האפליה על רקע גזעני בצי האמריקני בשנים 1948-1939. יש בו המון היסטוריה, אבל גם המון תובנות על דברים שהשתנו וגם המון על דברים שלא.

אני אוהבת ספרי וסרטי היסטוריה, ואני חושבת שאם בתיכון יתנו לתלמידים לקרוא ספרים בסגנון הזה, אין ספק שהידע הכללי, הציונים בבגרויות ודרך הארץ של כולם תהיה הרבה יותר טובה. לא ספר קל ודורש ריכוז, אבל מעניין ומרתק.

"עץ התפוזים פוגש חברים" מאת קרין זדנט (הוצאת 'אוריון')

ספר מקסים מקסים על עץ תפוזים שלא גדל בפרדס יחד עם חבריו עצי התפוז, אלא גדל לבד בשדה תפוח. הוא מרגיש קצת עצוב ובודד אך מחליט לקחת את גורלו בידיו ובשל ליבו הרחב הוא מוצא לעצמו המון חברים. ספר שכתוב בצורה מקסימה וקולחת. מעבר למסר החשוב של נתינה ללא תמורה, שעובר מצוין בספר, יש המון אינפורמציה על אורח חייהם של החיות השונות וזה פשוט מקסים וכייף לקריאה.

כיף לקרוא. נצלו את ימי החורף…

Scroll to Top