דף הבית » כל הכתבות » תרבות » קולנוע » הגיע לסרט SKIN לזכות באוסקר!

הגיע לסרט SKIN לזכות באוסקר!

הסרט SKIN של הבמאי הישראלי גיא נתיב והתסריטאי שרון מימון, שזכה אמש בפרס האוסקר 2019 בקטגוריית הסרט הקצר הטוב ביותר, הוא לא רק גאווה ישראלית אלא הרבה יותר מזה! סרט מעולה, לא פחות. יצירת מופת בת 20 דקות שתשאיר אתכם פעורי פה במהלך כל הצפייה וגם הרבה אחריה… 

הסרט, שישודר הערב (ב') ב- 22.00 ב-yes1 (רק ללקוחות YES ו-STINGTV) לא דומה לשום דבר שראיתי עד היום. וראיתי.

גיבור הסרט הוא בנם המתוק להפליא בן ה-10 של זוג הורים חברי כנופייה "לבנה" בעיירה קטנה בארה"ב, אבל אין שם אומללות או סבל  אלא בדיוק להפך – למרות אורח החיים המאוד שנוי במחלוקת, הילד מאושר, הוריו אוהבים אותו ודואגים לו וניכר כי הילד הזה הוא כל עולמם.

באחד מהימים המשפחה המאושרת הולכת לעשות קניות שגרתיות בסופר וכשהם עומדים בתור, הילד מסתכל בחיוך אל הצעצוע שאוחז בידו הגבר "השחור" שעומד בקופה הסמוכה. הגבר הנחמד מחייך אליו, משחק באוויר עם הבובה ומשעשע את הילד בסיטואציה שכל אחד מאיתנו ודאי נתקל בה (משני הצדדים) אינספור פעמים.

אבל כשהאבא מבחין במה שקורה הכל מתהפך. המשחק התמים מוביל לכך שחברי הכנופייה "הלבנה" מכים באכזריות את ה"כושי" והכנופייה השחורה לא נשארת חייבת…

הסוף כל כך מקורי ולא צפוי שאני לא יכולה שלא להתפעל ממנו גם בעת כתיבת שורות אלו ממש.

לא אגלה לכם כמובן, אבל חשוב לי להדגיש שלמרות שהסרט עוסק באלימות (ויש בו גם סצינות אלימות לא פשוטות), לא מדובר בסרט אקשן מלא יריות ופיצוצים. הפוך – העוצמה שלו היא דווקא בשקט שלפעמים כידוע, רועם הרבה יותר מכל פיצוץ.

אתם פשוט חייבים לראות! האוסקר לגמרי מגיע לו!

הסרט  ישודר הערב ב- 22.00 ב-yes1 (ללקוחות YES ו-STINGTV) 

 

Scroll to Top