דף הבית » כל הכתבות » תרבות » קולנוע » מלך האריות – מסע לספארי באפריקה

מלך האריות – מסע לספארי באפריקה

לפני כשבוע יצא לקולנוע הסרט "מלך האריות" בגרסת הלייב אקשן ולמרות שאין חידוש בעלילה עצמה, הצפייה בסרט היא פשוט תענוג. מסע וירטואלי מהפנט אל מסתורי הספארי באפריקה!

את העלילה אין כנראה מישהו שלא מכיר: סימבה הקטן והחמוד, יורש העצר של מופסה המלך, מוצא את עצמו בלב קנוניה שרקם דודו סקאר במטרה להשתלט על כס המלכות. סקאר מגייס לצידו את הצבועים והורג את אחיו, תוך שהוא גורם לסימבה הקטן לחשוב שמות אביו האהוב הוא אשמתו.

סימבה שבור הלב מחליט, בעצת האחיטופל של דודו כמובן, לעזוב את הסוואנה ואת משפחתו וללכת למקום שבו לא ייאלץ להתמודד עם "המעשה הנורא שעשה".

בזמן שסימבה מוצא בית חלופי וגדל להיות אריה בוגר וטוב לב, משפחתו וחברת הילדות שלו נאלצים להילחם על הבית שלהם מפני המלך החדש סקאר וחבורת הצבועים שלצידו. הם לא יודעים שסימבה חי והוא לא יודע שהם אוהבים ומתגעגעים אליו.

הכל משתנה כשהקוף החכם מוצא קצוות פרווה ששייכת לסימבה ומבין שהוא חי – אחת מהסצנות המופלאות ביותר בסרט שבעיניי ממחישה בצורה מהפנטת את גלגל החיים…

אבל את העלילה, כמו שהזכרתי, אתם בטח כבר מכירים. מה שהופך את הסרט הזה למרהיב הוא הצילומים האמיתיים של בעלי החיים באפריקה וההפקה המושקעת שהצליחה כבמטה קסם להאניש את בעלי החיים המציאותיים.

קשה לי לתאר כמה יפים הם הצילומים. פשוט עוצרי נשימה וזה מה שהופך את הסרט הזה לסרט חובה!

ואם כבר חובה – אני ממליצה לכם בחום לצפות בו באולם ה-IMAX בסינמה סיטי בראשון לציון. יש משהו באולם הזה שגורם לך להיכנס לתוך הסט (או לפחות להרגיש ככה) ובסרט הזה זו ממש חוויה חוץ גופית. לכו.

Scroll to Top