דף הבית » כל הכתבות » תרבות » ספרים » 10 ספרי ילדים שעוסקים בהתמודדות עם מצבים שונים

10 ספרי ילדים שעוסקים בהתמודדות עם מצבים שונים

אחרי שהמלצתי לכם על ספרי ילדים, שהם בעיניי סוג של ספרי מסע לילדים – הנה עוד המלצות על ספרי ילדים חמודים, קלילים ומהנים לסוף החופש ובכלל…

"מושית החיפושית הסקרנית" של נחמה אורון (אופיר ביכורים)

מושית הקטנה יוצאת לטייל והולכת לאיבוד. ברגע הראשון היא נלחצת קצת אבל אז מגלה את "כוח העזר" שנקרא חברים ובעזרתם מוצאת את הדרך חזרה. חמוד, קליל, כתוב בחריזה יפה ומהנה.

"רועי והדולפינים" של ערן פרחיה (אופיר ביכורים)

רועי מודאג מכך שהשמש שוקעת בים ומנסה בכל כוחו למצוא דרך "להציל אותה". הוא מפציר באביו שיעשה משהו כדי לשאוב את כל המים מהים, לבקש מהדולפינים שיעזרו להעלות את השמש חזרה או לשוט ללב ים ולתפוס את השמש עם מנוף. אבא שלו מסביר לו לאט וברגישות למה הרעיונות לא אפשריים ועל הדרך מלמד אותו את דרכו של עולם. חמוד. בעיקר כי הוא ממחיש שוב את צורת המחשבה הפשטנית של ילדים קטנים ואת הדרך שבה אנחנו צריכים להסביר להם את המציאות, בלי "לרמוס" להם את הרעיונות.

"מה קרה לזנב של שרי" של צביה פלץ פורר (ספרי צמרת)

סיפור משעשע וחמוד שהזכיר לי קצת את הרעיון מאחורי "הברווזון המכוער". שרי מקבלת חתול קטן במתנה, עם זנב ארוך ודק. יום אחד החתול הולך לאיבוד וכשהוא חוזר (לשמחתה של שרי ושאר בני המשפחה) שרי שמה לב שהזנב שלו השתנה ולא מבינה למה. אהבתי שהספר לא נותן את התשובה המדויקת והסופית, אלא משאיר את זה "פתוח", ככה שהילדים יכולים לנחש ולנהל על זה דיון.

"יער הממתקים" של יריב כהן (קוראים)

ספר פנטזיה משעשע על ילד בשם יוני שגר ביער סודי שכולו ממתקים. הוא כבר מכיר את הכללים ויודע שאסור לאכול יותר מידי ממתקים, אבל כשהוא מגלה את הסוד לחבר שלו הכללים מופרים ועולים למיכאל בכאב בטן וכאב שיניים. זו בעיניי דרך מקסימה להעלות את החשיבות של שמירה על תזונה נכונה שאינה מופרזת במתוק. בעיקר כי היא מתחילה דווקא עם הפנטזיה של כל ילד ורק בסוף ממחישה להם שגם כשיש שפע – חשוב להציב גבולות.

"לפעמים אני רוצה להיות" של נועה גולדנברג-כהן (קוראים)

סיפור חמוד על ילד שרוצה להיות בכל פעם משהו אחר – פעם סתם להיות דג, פעם ינשוף ופעם צב. בכל פעם הוא מסביר את היתרונות שבלהיות כל אחת מהדמויות, מה שמעביר היטב את התכונות של כל בעל חיים. חמוד.

"סודה של מאוסי" של מרים ארבל ולאה הירש (סטימצקי)

מאוסי העכברה הקטנה יוצאת לטייל בלי לספר לאף אחד ומגלה ש"קר שם בחוץ" – מעליבים אותה, צוחקים עליה ומפחידים אותה. בזכות חברתה הדמיונית (יונת אוריגמי) היא מוצאת דרך להתגבר על האתגרים השונים ומוצאת בעצמה כוחות שלא ידעו שקיימים – קצת מהחיים לא?!

"שלג של סביונים" של רינת פרימו (ספריית פיג'מה)

גן מעיין ממוקם ליד שדה ירוק ורחב ידיים, שבו הם אוהבים לבלות ולקטוף סביונים. כשהמקום הופך לאתר בנייה (כמה מציאותי), הם נעצבים ותוהים מה יהיה עכשיו עם הסביונים האהובים שלהם. אז הם מוצאים דרך יצירתית מאוד לשמר את השדה שהם כה אוהבים. מתוק, יצירתי ומקסים.

"המשפחה שלי" של אוריקה גולן (אופיר ביכורים)

ספר שירים מקסים (באמת) שעוסק במחשבות ובאתגרים השונים של ילדים – אחים קטנים (ומעצבנים), הורים גרושים, בובות חולות, התרגשות לפני יום הולדת ואפילו למה אין שלום בעולם. כל שיר עוסק בבעיה אחרת ומציג בחריזה מקסימה את שני הצדדים של אותה סיטואציה, את התהיות ואת הפתרונות (כשיש כאלו). אהבנו.

"ילד וחתולה" של רינת ארז (אופיר ביכורים)

הקבלה מקסימה בין חתולה קטנה לאח קטן וחדש. שניהם מגיעים הביתה יחד (בדרכים שונות כמובן), גדלים יחד והופכים לבלתי נפרדים אחד מהשני. מקסים. לאוהבי בעלי החיים אולי, בעיקר, לאלו שלא.

"מה שתותי אוהבת" של פנינה כהן-שלום (אופיר ביכורים)

עוד ספר שירים שעוסק גם הוא, בסיטואציות שונות מחייהם של ילדים קטנים. החריזה מקסימה, הנושאים רלוונטיים ומגוונים והקריאה מהנה ופותחת פתח לדיונים בנושאים שונים.

סוף אוגוסט נעים וממוזג 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top