דף הבית » כל הכתבות » תרבות » קולנוע » "פלא של פארק": סרט ילדים קסום שיזכיר לכם את כוחו של הדמיון

"פלא של פארק": סרט ילדים קסום שיזכיר לכם את כוחו של הדמיון

סרט הילדים החדש "פלא של פארק" הוא סרט מקסים, כייפי ומהנה שיזכיר גם לכם המבוגרים כמה כיף וחשוב לדמיין, וכמה כוח יש למחשבות שלנו

סרט הילדים החדש "פלא של פארק" הוא סרט כייפי ומלא דמיון, שהזכיר לי (ואני משערת שיזכיר גם לכם) שתקרת הזכוכית היא רק בראש שלנו ושהכל אפשרי אם רק מעזים לחלום ולא מפחדים לנסות 🙂

וולט דיסני אמר פעם ש"אם אתה יכול לדמיין את זה, אתה יכול לעשות את זה" וזה נכון. תשאלו כל איש רוח, מאמן, קואוצ'ר, ספורטאי או אפילו פסיכולוג. כולם ככל הנראה יאשרו לכם שהכל מתחיל בראש. שזה "הסוד" (לכו לקרוא אם טרם עשיתם זאת). תציב לעצמך מטרות, תדמיין את עצמך שם וזה יקרה…

אבל בחיים כמו בחיים, אנחנו מתחילים תמימים ואופטימיים, מלאי דמיון ובטוחים שהכל אפשרי ולאט לאט מאבדים עוד פיסה משכבת האופטימיות הזו. הופכים להיות "ריאליסטים" ועל הדרך, מאבדים את היכולת שלנו להאמין.

המחשבות האלו עלו לי אחרי שיצאנו מסרט הילדים החדש "פלא של פארק"

סרט מתוק, אופטימי ומלא דמיון שגיבורתו היא ג'ון הקטנה. בת יחידה לשני הורים אוהבים שמאז ומתמיד אהבה לבנות לונה פארקים ולדמיין את מה שקורה שם.

היא ואימא שלה נהגו לשבת במשך שעות, להמציא מתקנים, פעילויות ולדובב את הבובות שהיו כמובן החיות בפארק הדמיוני. יום אחד אמא של ג'ון חולה ונאלצת לנסוע לטיפול למשך תקופה לא ידועה. ג'ון מרגישה שעולמה חרב עליה. היא מנסה להמשיך כרגיל אבל לא יכולה. בלי אמא שלה, היא לא מצליחה לחשוב, ליצור, לדמיין…

כשמגיע מועד מחנה המתמטיקה, היא עולה על האוטובוס ברגשות מעורבים ובאמצע הדרך מתחרטת ומחליטה לחזור הביתה. בתעלול מתוחכם שהיא רוקמת יחד עם חברה הטוב באנקי, היא מצליחה להתחמק מהאוטובוס ומתחילה לצעוד דרך היער חזרה הביתה.

ללא כל הכנה מוקדמת היא מוצאת את עצמה בפתחו של פארק השעשועים שאותו בנתה בעצמה, אבל הפארק הרוס, אין בו איש ועננה שחורה מרחפת עליו.

היא פוגשת שם את כל חבריה החיות שבהם הפיחה חיים במהלך השנים – בומר הדב הכחול, גרטה חזירת היבלות, סטיב הדורבן ויתר חברי הדמיון "האמיתיים" שלה. מהם היא מבינה שעננה מסתורית הופיעה ביום אחד מעל הפארק, הרסה אותו, הפכה את הבובות החמודות למפלצות קטנות שחטפו את פינאט הקוף – מי שהיה אחראי על יצירת הפלא של הפארק.

היא מנסה לעזור להם להשתלט על הכאוס וכמעט נשברת, אבל אז היא מבינה שהכל התחיל וייגמר בראש שלה. העננה היא למעשה העצב שהיא חשה והיא זו שהפסיקה את הטיפול בפארק והביאה אותו למצבו הנוכחי.

מה היא עושה, איך זה נגמר, ואיך היא חוזרת הביתה תצטרכו לגלות בעצמכם, אבל אני מבטיחה לכם שהסרט הזה לא רק יחזיר אתכם לילדות ויעשה לכם חשק לטוס לדיסנילנד, אלא גם יזכיר לכם כמה כיף וחשוב לדמיין – לא רק כילדים, אלא גם ואפילו בעיקר כמבוגרים.

לכו לראות. מומלץ!

Scroll to Top