דף הבית » כל הכתבות » תרבות » קולנוע » הרפתקה בשחקים: הסרט שיוכיח לכם שחלומות מתגשמים

הרפתקה בשחקים: הסרט שיוכיח לכם שחלומות מתגשמים

סרט הקולנוע החדש של ליאור חפץ, "הרפתקה בשחקים" (מה-11.7 בבתי הקולנוע) הוא בדיוק כזה: חכם, משעשע, מותח, מרגש, ערכי ומושקע. מאוד מושקע – גם מבחינת ההפקה וגם מבחינת התוכן

משהו טוב עובר על הקולנוע הישראלי בשנים האחרונות, משהו טוב מאוד. זה נכון לגבי הקולנוע הישראלי בכלל אבל זה נכון בעיקר לגבי סרטי הילדים והנוער. ולא, אני לא מתכוונת לסרטי אנימציה או לסרטים מצויירים (סטייל סרטי דיסני), אלא לסרטים "אמיתיים" עם שחקנים צעירים ומוכשרים והפקה מושקעת!

הסרט אגב, מבוסס על הספר "הרפתקה בטייסת" של עודד מרום ושניהם היוו את ההשראה לספר החדש "הרפתקה בשחקים" שכתבה מרים קוץ (הוצאת ידיעות ספרים). מקסים. ממליצה לכם בחום!

תקציר העלילה:

הרפתקה בשחקים (צילום: ליאור חפץ)

לאחר שאביו הטייס של יותם בן ה-13 (שאותו מגלם אמיר טסלר) נהרג בעת מילוי תפקידו, מחליטה אמו של יותם (ריקי בליך) לעזוב את ביתם ברמת דוד ולעבור לאזור חצרים בסמוך לבאר שבע. אחרי האבדה שספגה היא מוכנה לעשות הכל כדי לשמור על יותם, ובאופן טבעי אוסרת עליו להתקרב למטוסים.

יותם מצידו רואה את הדברים לגמרי הפוך: מטוסים היו האהבה הכי גדולה שלו מאז ומתמיד. הוא מכיר את כל סוגי המטוסים. הוא יודע שיש לו אסטמה ולכן לא יוכל להיות טייס כמו אביו, אבל הוא לא ממש משלים עם זה ובכל לילה הוא חולם שהוא מטיס את הספיטפייר, מטוס קרב מתקופת מלחמת העולם השנייה, שנמצא היום רק במוזאון חיל האוויר.

ביום הראשון בבית הספר החדש פוגש את יותם את נועה (הילה נתנזון), בעצמה בת לאב טייס ולאח טייס, שבדיוק עומלים על שיפוץ הספיטפייר העתיק לקראת המפגן של יום העצמאות. אהבתם המשותפת למטוסים מחברת ביניהם ובאחד מהימים מגלה נועה ליותם את "בית הקברות למטוסים". שם הם מוצאים "גרוטאה" של מסרשמיט – מטוס הקרב הראשון של חיל האוויר, ומחליטים לשפץ אותו ולהשיב לו את כבודו האבוד.

מפגש מפתיע עם מוריס (אריה צ'רנר), הזקן הערירי "והמפחיד" של האזור הופך לסיפור של חברות אמיצה ומעוררת השראה, כשמוריס מחליט לעזור לשני החבר'ה הצעירים לשפץ את מטוס המסרשמיט. מהר מאוד הם מגלים שמוריס הוא בכלל לא מה שחושבים עליו…

כשהם מגלים שבשנות ה-50 הוא היה טייס קרב בחיל האוויר, הם מחליטים לנסות לשכנע אותו לתקן את המטוס ממש כך שיוכל לטוס בעצמו במפגן של יום העצמאות. מיותר לציין שלא מדובר במשימה פשוטה כלל ועיקר – המטוס ישן וחלוד, מוריס כבר "לא בכושר", אמא של יותם בוחנת את צעדיו ואח של נועה עושה הכל כדי לחבל לאחותו הקטנה.

עומר עם דגם המטוס שהוצב במיוחד במתחם הסינמה סיטי בגלילות

מה קרה ואיך זה נגמר, תצטרכו לגלות בעצמכם. אני רק אומר לכם שמדובר בסרט מקסים שחוץ מההנאה בעצם הצפייה בו, גם משלב בתוכו עוד המון המון דברים שהם חלק בלתי נפרד מהמארג הישראלי שלנו: היסטוריה, מורשת קרב, שכול, היחס שלנו למבוגרים עריריים, וגם – אהבת נעורים, אומץ (או טיפשות נעורים – תלוי את מי שואלים), חלומות ותקרת הזכוכית של עצמו בדרך להגשים אותם. או כמו שנאמר בסרט: "תנו לחלומות לקחת אתכם הכי גבוה שאפשר"!

Scroll to Top