דף הבית » כל הכתבות » עוד כל מיני » עובדות מעניינות » צבע השנה של פנטון לשנת 2024: אפרסק קטיפתי!

צבע השנה של פנטון לשנת 2024: אפרסק קטיפתי!

חברת פנטון (PANTONE) העולמית שכבר עשרות שנים מובילה את תחום הטרנדים בצבעים, חוגגת השנה יום הולדת 25 להכרזת צבע השנה המסורתית, וחושפת את צבע השנה שלה לשנת 2024: אפרסק קטיפתי (Peach Fuzz)!

>> צבע השנה של פנטון לשנת 2021: שילוב של צהוב ואפור!
>> צבע השנה של 2020: כחול קלאסי!

כמו בשנים קודמות, גם השנה הושקעה מחשבה רבה בבחירת צבע שגם ישקף את התחושות, הרגשות והלך הרוח הציבורי בעולם שאפיין את השנה היוצאת, וגם יעיד וירמוז על המגמות הפסיכולוגיות שהיא צופה לשנה הנכנסת. ומכיוון שכמו שכולנו יודעים, שנת 2023 הייתה שנה של לא מעט מלחמות (לא רק אצלנו), הגיוני לי מאוד שהם בחרו בגוון רך ומלטף שמבטא חמלה ואמפתיה.

(תמונה באדיבות חברת PANTONE)

על פי ההסבר של החברה, שנת 2023 הייתה שנה שבה חוותה האנושות לא מעט טלטלות בהיבטים רבים של החיים, שהעצימו את הצורך שלנו באמפתיה, בחמלה וביחסים בינאישיים שמספקים לנו תחושת ביטחון ומפלט. והצבע Peach Fuzz מעביר בדיוק את התחושה הזאת – גוון אפרסקי עדין שמשדר רוך רוגע ונינוחות, מחזק את תחושת הביתיות והביטחון ומעביר מסר של אכפתיות ואמפתיה.

לדברי ליטריס אייזמן, מנהלת בכירה בחברת פנטון: "בחיפוש אחר גוון שמהדהד את הכמיהה המולדת שלנו לקרבה וחיבור, בחרנו בצבע זוהר עם חמימות ואלגנטיות מודרנית. גוון המהדהד בחמלה, מציע חיבוק מנחם, משרה תחושת רוגע ואופטימיות, משקף את הצורך האנושי בחמלה ובביחד ומגשר ללא מאמץ בין מודרניות לקלאסיות. הצבע הזה הוא לא רק ביטוי לטרנד עכשווי, אלא גם קריאה לאיחוד ולשיתוף פעולה בתקופה של שינויים רבים".

(תמונה באדיבות חברת PANTONE)

נו נו מה דעתכם?

Scroll to Top