דף הבית » כל הכתבות » עוד כל מיני » משחקים ופנאי » ברבי מעוררת השראה: ליין חדש בדמותן של נשים המהוות מודל לחיקוי

ברבי מעוררת השראה: ליין חדש בדמותן של נשים המהוות מודל לחיקוי

לקראת יום האישה הבינלאומי וחגיגות ה-65 להולדת "ברבי", משיקה יצרנית הצעצועים Mattel ליין חדש של ברביות בדמותן של נשים מעוררות השראה

באופן מקרי, או שלא (אין לי מושג), מציין המותג "ברבי" את יום הולדתו ב-9 במרץ. בדיוק יום לאחר יום האישה הבינלאומי שמצוין כידוע ב-8 במרץ. במשך שנים חטפה דמות הברבי לא מעט ביקורת בשל המודל לחיקוי שהיא מהווה, ובצדק גמור. אבל נדמה שבחברת מטאל הקשיבו לביקורת ולקחו אותה ברצינות גמורה, שכן בשנים האחרונות חל ממש מהפך והיום, הנשים האמיתיות הן ההשראה לברביות ולא להפך. כך היה למשל עם השקת קולקציית הברביות האולימפיות לקראת אולימפיאדת טוקיו 2020 וכך קורה עכשיו.

ROLE MODELS: ליין ברביות בדמות נשים מעוררות השראה

השנה ב-9 במרץ, תציין ברבי את יום הולדתה ה-65 עם מהלך שרק מוכיח את המהפך המבורך הזה – השקת ליין חדש של ברביות בהשראת נשים המהוות מודל לחיקוי, נשים בעלות סיפורים מעוררי השראה ונשים שתורמות לעיצוב העתיד. בין הנשים שנבחרו:

הלן מירן (בריטניה)

אחת השחקניות הידועות והמוערכות בעולם שפועלת רבות לטובת נשים, גם בכל מה שקשור לקידום זכויות של נשים וגם בכל מה שקשור לעידוד של נשים לבטא את עצמן, ולאהוב את מי שהן בכל גיל.

שאניה טוויין (קנדה)

אחת מפורצות הדרך הידועות ביותר בתחום המוזיקה והאופנה, ששברה לא מעט תקרות זכוכית בתחום מוזיקת הקאנטרי והפכה לאמנית הקאנטרי פופ הנשית הנמכרת ביותר בכל הזמנים.

קיילי מינוג (אוסטרליה)

אמנית פורצת דרך שכבר שנים רבות מצליחה לשמור על עדכניות, מבלי לוותר על הישגיה המקצועיים ששזורים בעבר הקולקטיבי שלנו.

ויולה דייוויס (ארצות הברית)

שחקנית זוכת אוסקר, אמנית, אקטיביסטית, מפיקה, פילנתרופית וסופרת מוערכת. דייוויס שיתפה פעולה עם תוכניות רבות למיגור רעב בקרב ילדים בארה"ב, וחברת ההפקות שלה (JuVee Productions) מתמקדת במתן ייצוג ל"חסרי קול" באמצעות נרטיבים של הכללה.

מאירה גומז (ברזיל)

יוצרת תוכן מהקהילה הילידית של הקבוצה האתנית "טאטויו" באמזונס, שמציגה את התרבות והמסורות של בני עמה לכמעט 7 מיליון העוקבים שלה ברשתות החברתיות.

לילה אבילס (מקסיקו)

במאית, מפיקה ותסריטאית, שזכתה ביותר משלושים פסטיבלים בינלאומיים וסרטיה זוכים לשבחים מצד מבקרים בינלאומיים.

ניקול פוג'יטה (יפן)

דוגמנית ואושיית טלוויזיה, בעלת מותג הלבשה שממש החודש יפתח את החנות הקמעונאית הראשונה שלו.

אניסה אמאני (גרמניה)

סטנדאפיסטית ופעילה פוליטית המשתמשת בקולה כדי ליצור ולהפיק מופעים ויראליים העוסקים בסוגיות גזענות בגרמניה.

Scroll to Top