דף הבית » כל הכתבות » עוד כל מיני » היסטוריה » שריפה בקתדרלת נוטרדאם: היסטוריה בלהבות

שריפה בקתדרלת נוטרדאם: היסטוריה בלהבות

גם אני צפיתי אמש בהלם ובשיברון לב בשריפה בקתדרלת נוטרדאם בפריז ובלהבות האש שמאכלות את פנינת ההיסטוריה התיירותית הזו שבצרפת

בקתדרלת נוטרדאם (Notre Dame Cathedral) ביקרנו לפני כשנתיים, כחלק מהביקור שלנו בפריז, והיא ללא ספק זוכה בצדק בתואר 'אחד מהאתרים הכי יפים בעיר'.

הכנסייה עם הצריח הגבוה (שנשרף ונפל) והחזית המושלמת שקשה לי בכלל לתאר את מלאכת העבודה עליה, חלונות הויטרג' העצומים והכיכר שתמיד מלאה בתיירים מכל רחבי העולם שמגיעים לחזות בפלא האדריכלי הזה. כל אלו הפכו אותה לאתר תיירותי פופולארי ומהנה מאוד בפריז.

כן "איזה מזל שהיינו שם", אמר לי אתמול עומר שלי ואכן, רק מי שהיה שם יכול באמת להבין את העוצמה של המבנה הזה ואת המשמעות של הרס השריפה ולהבות האש.

קשה היה לראות את הכנסייה העתיקה והכל כך יפה הזו שממוקמת בלב פריז נשרפת, את הצריח נופל ואת הלהבות מכלות פיסות היסטוריה נוספות. שמחתי הבוקר לשמוע שבשלב כלשהו הצליחו להשתלט על האש ואין לי ספק שהצרפתים ישחזרו אותה בצורה מופלאה ויהפכו גם את השחזור לאתר עלייה לרגל.

אם אתם נוסעים לפריז בקרוב – לכו לשם, תראו מה נשאר, תחזו בשרידי ההיסטוריה המפויחת ותחזרו לשם שוב לאחר השיפוץ. אנחנו נחזור…

…And to all my France friends – my hurt is with you

Scroll to Top